Tecrübeli Analist: Bu 4 Altcoin Yükselmeye Hazır Görünüyor!

Bitcoin’in son zamanlardaki zayıflığı birçok altcoini aşağı çekti. Bitcoin’in 60.000 dolara doğru düşüşü birçok altcoinde satışları artırdı, ancak birkaçı bu eğilimi tersine çevirdi. Tecrübeli teknik analist Rakesh Upadhyay’a göre 4 altcoin yükselmeye hazır görünüyor. Analist, Bitcoin ve grafiklerde güçlü görünen 4 coin’i inceliyor.

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

Bitcoin boğaları son birkaç günde 60.000 dola seviyesini korumayı başardı. Ancak fiyatı 62.500 doların üzerine çıkarmakta zorlanıyor. Düşen 20 günlük üssel hareketli ortalama (63.651 dolar) ve negatif bölgedeki göreceli güç endeksi (RSI), ayıların üstünlüğü elinde tuttuğunu gösteriyor. Eğer 60.000 dolar desteği kırılırsa, BTC 56.552 dolara kadar düşebilir. Alıcıların bu seviyeyi tüm güçleriyle savunması bekleniyor. Çünkü bunu yapmamak BTC’yi 50.000 dolara düşürebilir. Aksine, fiyat yükselir ve 62.500 doların üzerine çıkarsa, boğaların bir geri dönüş girişiminde bulunduğunu gösterecektir. Bu durumda BTC 64.602 dolarlık kritik dirence ve ardından 70.000 dolara yükselebilir.

BTC/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

TON fiyat analizi: Altcoin için kartlarda 10 dolar var!

Toncoin (TON) 7,67 doların üzerinde tutunmakta zorlanıyor. Ancak boğaların fiyatın 20 günlük EMA’nın (7,43 dolar) altına düşmesine izin vermemesi olumlu bir işaret. Yukarı eğimli hareketli ortalamalar ve pozitif bölgedeki RSI, en az direnç yolunun yukarı yönde olduğunu gösteriyor. Boğalar TON’u 7,67 doların üzerine çıkarırsa, ralli 8,29 dolarlık kritik direnci yeniden test edebilir. Bu seviyeyi aşmayı başarırsa, altcoin 10 dolara doğru bir hareket deneyebilir. Bu olumlu görüş, fiyatın keskin bir şekilde düşmesi ve 6,60 doların altına inmesi halinde yakın vadede geçersiz olacaktır. Bu, hedef hedefi 4,91dolar olan bir düşüş baş ve omuz formasyonunu tamamlayacaktır.

TON/USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

AVAX fiyat analizi: Boğalar bastırıyor, koşu gelebilir!

Alıcılar güçlü bir toparlanma başlatmak için Avalanche (AVAX)’ı 29 dolarlık genel direncin üzerine çıkarmaya çalışıyor. Yukarı hareket 29 dolarlık dirençle karşı karşıya, ancak alıcıların ayılara zemin bırakmamış olması olumlu bir işaret. Bu durum, boğaların alım baskısını sürdürdüğünü ve direncin üzerine çıkma olasılığını artırdığını gösteriyor. Bu gerçekleşirse, altcoin fiyatı 50 günlük SMA’ya (32,78 dolar) yükselebilir. Aksine, fiyat mevcut seviyeden keskin bir şekilde aşağı dönerse, ayıların 29 dolar seviyesini dirence çevirdiğine işaret edecektir. Bu durumda AVAX 24 Haziran’daki gün içi en düşük seviyesi olan 23,51 doları yeniden test edebilir.

AVAX/USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

KAS fiyat analizi: Altcoin koşunun sonraki ayağına başlayabilir!

Kaspa (KAS) 29 Haziran’da yükselişe geçti ve 0,19 dolarlık genel direncin üzerinde kapanış yaparak bir ‘fincan ve kulp’ formasyonunu tamamladı. Yukarı eğimli hareketli ortalamalar ve aşırı alım bölgesindeki RSI, boğaların kontrolde olduğunu gösteriyor. Alıcılar fiyatı 0,19 doların üzerinde tutarsa, KAS rallinin bir sonraki ayağına başlayabilir. Altcoin 0,24 dolara tırmanabilir ve 0,28 dolarlık formasyon hedefine ulaşabilir. Alternatif olarak, fiyat mevcut seviyeden keskin bir şekilde düşer ve 0,19 doların altına inerse, son kırılmanın bir boğa tuzağı olabileceğini gösterecektir. Bu da fiyatı 20 günlük EMA’ya (0,16dolar) çekebilir.

KAS/USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

XMR fiyat analizi: Altcoin için hedefte 190 dolar var!

Monero (XMR) 20 günlük EMA’dan (165 dolar) sıçramaya çalışıyor. Bu da duyarlılığın yükselişe geçtiğini ve yatırımcıların düşüşlerde alım yaptığını gösteriyor. Düz 20 günlük EMA ve orta noktanın hemen üzerindeki RSI, ayıların kontrollerini kaybettiğini gösteriyor. Fiyat 172 doların üzerine çıkarsa, XMR 180 dolardaki sert dirence ve ardından 190 dolara yükselebilir. Öte yandan, fiyat mevcut seviyeden aşağı dönerse ve 20 günlük EMA’nın altına düşerse, ayıların pes etmediğini gösterecektir. Bu da XMR 50 günlük SMA’ya (155 dolar) düşürebilir. Bir kırılma ve 50 günlük SMA’nın altında kapanış, avantajı ayılar lehine çevirecektir.

XMR/USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

Makaledeki görüşler ve tahminler analiste ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir