Ünlü oyuncu Robert De Niro, Trump kararından memnun

Robert De Niro, eski Başkan Donald Trump’ın davasında 34 suçlamanın tamamından suçlu bulunmasından son derece memnun.

“Olması gerektiği gibi. Adalet yerini buldu. Bu kadar” diyen De Niro, yine Trump’ın karşısında olduğunu gösterdi. Ayrıca oyuncu, Trump’ın hayranlarının hırsını “çılgınlık” olarak niteledi.

Bu hafta başında Manhattan adliyesi önünde birlikte miting yaptığı Başkan Joe Biden için daha fazla kampanya yapma konusunda ise “Bunu planlıyorum” diye konuştu. De Niro, Trump’ı ABD’yi yok etmek istemekle de suçladı.

Tüm dünya basınının dikkat kesildiği Trump’ın davası sonuçlandı ve eski başkan cezai suçlamalardan mahkum edilen ilk eski ABD başkanı oldu. Yaklaşan seçimler için başkan adayı olan Trump, 12 Manhattanlıdan oluşan bir jüri tarafından suçlu bulundu.

11 Temmuz’da hapis cezasına çarptırılması planlanan Trump, o zamana kadar kefaletsiz serbest kalacak. Dört yıla kadar federal hapis cezasıyla karşı karşıya, ancak denetimli serbestlik de olasılıklar içinde.

Temyize gitmesi beklenen Trump, Biden’ın davada hile yaptığını iddia etti ve ekledi: “Gerçek karar 5 Kasım’da halk tarafından verilecek. Ben masum bir adamım. Ülkemiz için savaşıyorum. Anayasamız için savaşıyorum. Biz düşüşte olan bir milletiz.”

Emlak kralı, seks skandalının 2016’daki kampanyasını bozmaması için porno yıldızı Stormy Daniels’a yapılan 130 bin dolarlık ödemeyi yasa dışı bir şekilde örtbas etmeye çalışmakla suçlanıyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir